BADANIA WYSIŁKOWE

OD 1 MARCA 2023 WSPÓŁPRACUJEMY Z PRACOWNIĄ PRÓB WYSIŁKOWYCH

SZPITALA MIEJSKIEGO IM FRANICISZKA RASZEI W POZNANIU  

UL. MICKIEWICZA 2, POZNAŃ

PRACOWNIA PRÓB WYSIŁKOWYCH – I PIĘTRO

(WIZYTY I BADANIA TYLKO PO UMÓWIENIU)

CZAS TRWANIA BADANIA – OKOŁO 30 MINUT

Koszt badania wysiłkowego: 250 zł

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA: 

  • należy powstrzymać się od jedzenia, picia oraz palenia tytoniu na około 3 godziny przed testem,
  • nie wykonywać większych wysiłków fizycznych 12 godzin przed testem,
  • dzień przed badaniem i w dniu badania nie należy pić alkoholu,
  • należy założyć wygodny strój i buty oraz zaopatrzyć się w wodę do picia,
  • należy przynieść ze sobą wyniki wcześniej wykonywanych prób wysiłkowych i dokumentację kardiologiczną wraz z listą pobieranych leków.

UMÓW BADANIE WYSIŁKOWE

CELEM UMÓWIENIA SIĘ NA BADANIE WYSIŁKOWE PROSIMY O BEZPOŚREDNI KONTAKT E-MAILOWY:

UMÓW TERMIN BADANIA WYSIŁKOWEGO przez emaila

LUB WYBRANIE DOSTĘPNEJ GODZINY I TERMINU Z PONIŻSZEGO TERMINARZA:UWAGA!!  REZERWACJA WIZYTY MOŻLIWA TYLKO Z 30 DNIOWYM WYPRZEDZENIEM

PRÓBA  WYSIŁKOWA

Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa pozwala na wykrycie zmian czynności elektrycznej serca (świadczących np. o niedokrwieniu mięśnia sercowego) lub uwidocznić wystąpienie zaburzeń rytmu pojawiających się w czasie wysiłku. Próba wysiłkowa jest nieinwazyjnym badaniem pomocnym w rozpoznawaniu m.in. choroby wieńcowej. Badanie to służy m.i.n do weryfikacji zgłaszanych objawów podczas wysiłku, oceniać może również poziom wydolności fizycznej.

Badanie wykonywane jest na ruchomej bieżni. Przed rozpoczęciem badania naklejane są elektrody, pozwalające na ciągłe monitorowanie pracy serca (zapis EKG) podczas wysiłku. Po rozpoczęciu badania wysiłkowego Pacjent jest proszony o informowanie o wszelkich niepokojących objawach, takich jak: ból w klatce piersiowej, zawroty głowy, duszność albo duże zmęczenie. Systematycznie zapisywane jest ciśnienie tętnicze krwi i EKG.
Próba wysiłkowa trwa około 10-20 minut. Badanie jest przerywane po osiągnięciu przewidywanej dla wieku częstości akcji serca, po wystąpieniu dolegliwości lub pojawieniu się zmian w EKG.

Po jego zakończeniu lekarz analizuje i opisuje wyniki testu. Test wysiłkowy pozwala na ocenę funkcji serca w odpowiedzi na zwiększony wysiłek fizyczny.

Potrzebujesz więcej informacji ?

TELEFON DO REJESTRACJI: 61 649 45 60