NASI SPECJALIŚCI

Podział według specjalizacji

LISTA SPECJALISTÓW w CIĄGŁEJ AKTUALIZACJI (ODWIEDZAJ NASZĄ STRONĘ - CIAGLE POSZERZAMY OFERTĘ)

DERMATOLOG 

Dermatolog jest specjalistą w zakresie dermatologii, czyli w dziedzinie medycyny zajmującej się funkcjonowaniem skóry oraz jej chorobami (w tym chorobami włosów i paznokci). Dermatolog bada skórę oraz szuka możliwych przyczyn nieprawidłowości w jej wyglądzie.

Choroby dermatologiczne mogą być o zróżnicowanym podłożu: alergologicznym, bakteryjnym, wirusowym, nowotworowym czy genetycznym (np. łuszczyca, świąd, atopowe zapalenia skóry, grzybice, ziarniniaki, trądzik etc.). Dermatolog diagnozuje wszelkie przebarwienia i zmiany skórne oraz choroby paznokci i włosów. Zajmuje się także chorobami przenoszonymi drogą płciową (kiła, rzeżączka itd.).

DERMATOLOG (w trakcie specjalizacji) PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE

AGNIESZKA  KOPEĆ 

Agnieszka Kopeć – ZnanyLekarz.pl

lek Agnieszka Kopeć

DERMATOLOG

DIABETOLOG

Specjalista diabetolog zajmuje się leczeniem pacjentów chorych na cukrzycę różnego typu (cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2 oraz cukrzyca klasy 3) oraz innych zaburzeń o podłożu metabolicznym. Diabetolog dobiera najbardziej odpowiednią metodę leczenia dla swoich pacjentów – stosuje leczenie farmakologiczne (opierające się na podawaniu leków przeciwcukrzycowych) lub wdraża terapię insuliną. Dobiera odpowiednią dietę oraz zleca właściwie dobrane ćwiczenia fizyczne, które umożliwiają kontrolowanie postępów choroby.

Kontroluje on przebieg terapii u pacjentów i w razie potrzeby modyfikuje dotychczasowe sposoby leczenia.

Diabetolog, najczęściej we współpracy z lekarzami innych specjalności, zajmuje się również leczeniem powikłań wywołanych cukrzycą.

Uczy on także chorych posługiwania się glukometrem i penami do podawania insuliny.

DIABETOLOG PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE

dr n med AGATA GRZELKA-WOŹNIAK

Agata Grzelka-Woźniak – ZnanyLekarz.pl

dr n med Agata Grzelka Woźniak

DIABETOLOG

CHIRURG NACZYNIOWY

Chirurg naczyniowy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem nieprawidłowości w funkcjonowaniu naczyń krwionośnych i schorzeń w obrębie układu limfatycznego (naczyń limfatycznych), także leczeniem operacyjnym.

Chirurg naczyniowy jest tym specjalistą, do którego należy udać się w przypadku podejrzenia lub zdiagnozowania następujących schorzeń:

 • miażdżyca, przede wszystkim zmiany miażdżycowe w naczyniach kończyn dolnych oraz miażdżyca tętnic szyjnych,
 • choroby żył, ostre i przewlekłe, takie jak żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, niewydolność żył głębokich, żylaki kończyn dolnych
 • tętniaki
 • przewlekłe owrzodzenia żylne

CHIRURG NACZYNIOWY PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE

lek Patryk Szwarckopf
Patryk Szwarckopf – ZnanyLekarz.pl

lek Patryk Szwarckopf

CHIRURG NACZYNIOWY

GINEKOLOG

Specjalista ginekolog-położnik to lekarz zajmujący się badaniem i diagnozowaniem chorób żeńskich narządów płciowych oraz ich leczeniem. Ginekologia silnie powiązana jest z położnictwem, czyli dziedziną medycyny specjalizującą się w okresie ciąży, porodu i połogu.

Problemy z którymi można zgłosić się do ginekologa to m.in: bóle w podbrzuszu, bolesne miesiączki, obfite krwawienia miesięczne, nieregularne cykle miesiączkowe, plamienia acykliczne, upławy, świąd i pieczenie pochwy, bóle w piersiach, zbyt wczesne lub opóźnione dojrzewanie, problemy z zajściem w ciążę, ból podczas lub po stosunku, krwawienia podczas lub po stosunku, suchość pochwy, objawy uboczne antykoncepcji hormonalnej, objawy ciąży.

Do ginekologa warto udać się też przed planowanym rozpoczęciem współżycia, w celu doboru najodpowiedniejszej metody antykoncepcyjnej, przed planowaną ciążą.

GINEKOLOG PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE

lek ANNA GRĘTKIEWICZ-TOMCZYK

Anna Grętkiewicz-Tomczyk – ZnanyLekarz.pl

lek Anna Grętkiewicz-Tomczyk

GINEKOLOG

KARDIOLOG

Lekarz kardiolog to specjalista, zajmujący się schorzeniami układu krążenia, a więc chorobami związanymi z sercem, tętnicami i żyłami. Zajmuje się takimi chorobami jak: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu, choroba niedokrwienna serca, stan po zawale mięśnia sercowego. Leczy pacjentów z wrodzonymi i nabytymi wadami serca, chorobami osierdzia i mięśnia sercowego.

Po zebraniu wywiadu od pacjenta i jego rodziny, lekarz kardiolog zleca lub wykonuje niezbędne badania, pomagające ustalić prawidłowe rozpoznanie choroby. Następnie dobiera właściwą metodę leczenia i nadzoruje cały proces terapii u pacjenta.

 

KARDIOLODZY PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE

(konsultacje osób po 18 roku życia):

 

dr n med PAWEŁ NIEDŹWIECKI
Paweł Niedźwiecki – ZnanyLekarz.pl
lek ARLETA PTASZEK – GADACZ

Arleta Małgorzata Ptaszek-Gadacz – ZnanyLekarz.pl

dr n med Paweł Niedźwiecki

KARDIOLOG

lek Arleta Ptaszek-Gadacz

KARDIOLOG

ENDOKRYNOLOG

Lekarz endokrynolog zajmuje się leczeniem chorób i zaburzeń, mających swoje źródło w nieprawidłowym funkcjonowaniu gruczołów wydzielania wewnętrznego i hormonów.

Diagnozuje i leczy choroby związane z nieprawidłową gospodarką hormonalną, jak np. choroby tarczycy, choroby nadnerczy, otyłość.

ENDOKRYNOLOG PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE

dr n med AGNIESZKA GANDECKA-PEMPERA

Agnieszka Gandecka-Pempera – ZnanyLekarz.pl

dr n med Agnieszka Gandecka-Pempera

ENDOKRYNOLOG

NEFROLOG

Lekarz nefrolog, zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń oraz wad wrodzonych związanych z układem moczowym i nerkami.

Chorobami, którymi najczęściej zajmuje się nefrolog są: kamica moczowa, zapalenie dróg moczowych, nowotwory dróg moczowych, zespół nerczycowy oraz niewydolność nerek.

NEFROLOG PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE:

lek MARTA OLSZEWSKA

Marta Olszewska – ZnanyLekarz.pl

lek Marta Olszewska

NEFROLOG

ORTOPEDA

Ortopeda to lekarz medycyny, który zajmuje się diagnostyką, różnicowaniem i leczeniem wad rozwojowych oraz schorzeń związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem narządu ruchu. Dotyczą one zwłaszcza uszkodzeń kończyn oraz kręgosłupa po urazach. Leczenie może przyjmować zarówno charakter operacyjny, jak i zachowawczy.

W ramach swojej specjalizacji lekarz ortopeda zajmuje się schorzeniami układu ruchu, mającymi związek z takimi częściami ciała jak: kręgosłup, udo, biodro, goleń, kolano, miednica, bark, klatka piersiowa, nadgarstek, ramię, łokieć, ręka, przedramię, stopa, staw skokowy.

ORTOPEDA PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE

dr n med PAWEŁ ZALITA

Paweł Zalita – ZnanyLekarz.pl

lek MIKOŁAJ  PATALAS

Mikołaj Patalas – ZnanyLekarz.pl

dr n med Paweł Zalita

ORTOPEDA

lek Mikołaj Patalas

ORTOPEDA

PEDIATRA

Lekarz pediatra jest specjalistą, który zajmuje się opieką medyczną nad dziećmi i młodzieżą do 18 roku życia.

Do jego zadań należy wykonywanie profilaktycznych pediatrycznych badań okresowych, ocena stopnia rozwoju psychometrycznego dziecka, rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych, wykonywanie szczepień ochronnych i badań przesiewowych.

Pediatra udziela rodzicom niezbędnych informacji odnośnie pielęgnacji niemowlęcia, karmienia i właściwej opieki.

W przypadku dzieci chorych pediatra przeprowadza niezbędne badania, rozpoznaje chorobę i ustala przebieg leczenia.

W razie potrzeby kieruje dzieci do innych lekarzy specjalistów. Ponieważ jest pierwszym lekarzem, z jakim dziecko ma kontakt musi wykazać się wiedzą praktycznie z każdej dziedziny medycyny – chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych, dermatologii, alergologii, kardiologii, neurologii, psychologii etc.

NASI LEKARZE

lek ANNA CIEŚLARSKA-MAJER

poniedziałki: godz 10:00-13:00 (przyjęcia w ramach Poradni Lekarza Rodzinnego – NFZ)

lek AGNIESZKA GAŁEK

wtorki: godz 9:00 -12:00 (przyjęcia w ramach Poradni Lekarza Rodzinnego – NFZ)

czwartki: godz 12:00 – 15:00 (przyjęcia w ramach Poradni Lekarza Rodzinnego – NFZ)

 

lek NATALIA WIĘCEK – SKOWROŃSKA

środy: godz 16:00 – 17:00 (przyjęcia w ramach Poradni Lekarza Rodzinnego – NFZ)

piątki: godz 9:00 – 11:00 (przyjęcia w ramach Poradni Lekarza Rodzinnego – NFZ)

wybrane soboty godz 16:00 – 18:00 (wizyty prywatne)

Natalia Więcek-Skowrońska – ZnanyLekarz.pl

UROLOG jest lekarzem odpowiedzialnym za leczenie chorób i wad narządów układu moczowego i narządów płciowych męskich. Przeprowadza on badania urologiczne, diagnostyczne próby czynnościowe układu moczowego.

W zakresie leczonych chorób znajduja się m.in.

 • choroby zewnętrznych narządów płciowych (stulejka, wodniak jądra, wnętrostwo, załupek),
 • przerost prostaty
 • stany zapalne narządów płciowych
 • stany zapalne dróg moczowych
 • zaburzenia pracy pęcherza
 • kamica układu moczowego
 • krwiomocz;

UROLOG PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE:

lek MACIEJ JURCZAK

lek KATARZYNA KLIMCZAK 

Maciej Jurczak – ZnanyLekarz.pl

lek Klimczak Katarzyna

UROLOG

lek Maciej Jurczak

UROLOG

NEUROLOG jest to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego i nerwów obwodowych.

W zakresie leczonych chorób znajdują się m.in.

 • padaczka,
 • stwardnienie rozsiane,
 • udar mózgu,
 • choroba Parkinsona,
 • nowotwory ośrodkowego układu nerwowego
 • choroby rdzenia kręgowego
 • bóle głowy
 • migreny

NEUROLOG PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE:

lek Anna Filipowicz 

Anna Filipowicz – ZnanyLekarz.pl

lek Anna Filipowicz

NEUROLOG

FIZJOTERAPEUTA jest to specjalista który przeprowadza badania diagnostyczne i funkcjonalne, weryfikuje i modyfikuje program fizjoterapii w różnych obszarach medycyny a także rehabilitacji medycznej.

Fizjoterapeuta stosuje metody kinezyterapeutyczne i fizykoterapeutyczne, planuje i realizuje proces fizjoterapii w różnych obszarach medycyny bądź rehabilitacji medycznej zgodnie z potrzebami pacjenta.

FIZJOTERAPEUTA PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE:

JOANNA RENDA

Joanna Renda – ZnanyLekarz.pl

mgr Joanna Renda

FIZJOTERAPEUTA

DIETETYK jest specjalistą, który posiada wiedzę nie tylko z zakresu żywienia człowieka, ale również biochemii, anatomii, psychologii oraz medycyny. Celem pracy dietetyka jest prowadzenie terapii dietetycznej, zachęcanie do zmiany nawyków żywieniowych, szerzenie wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej oraz wspomaganie leczenia dietetycznego wielu chorób.

Dietetyk może pomóc:
– zmienić złe nawyki żywieniowe w celu poprawy stanu zdrowia, wyglądu i samopoczucia
– bezpiecznie schudnąć
– wspomagać proces leczenia różnych chorób poprzez dobór odpowiednio zbilansowanej diety
– ocenić stan odżywienia
– zbilansować dietę osób stosujących diety nietypowe np. wegetariańską, eliminacyjną
– osobom aktywnie uprawiającym sport
– edukować w zakresie zasad prawidłowego żywienia

DIETETYK PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE:

mgr NATALIA POKORNA 

Natalia Pokorna – ZnanyLekarz.pl

mgr Natalia Pokorna

DIETETYK

REUMATOLOG  to lekarz, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób układu kostno-stawowego oraz schorzeń tkanki łącznej o podłożu zapalnym (bóle kości, stawów czy mięśni). Ponieważ bóle stawów i mięśni to nie tylko dolegliwości osób starszych, również osoby młodsze często korzystają z konsultacji reumatologicznych.

Reumatolog skupia się na rozpoznawaniu, leczeniu i profilaktyce chorób reumatycznych kości i stawów oraz stanów zapalnych tkanki miękkiej. Prowadzi także działania profilaktyczne mające zapobiegać tym schorzeniom.

W zakresie leczonych chorób znajdują się m.in.

 • Reumatoidalne zapalenie stawów
 • Twardzina układowa
 • Toczeń rumieniowaty układowy
 • Zapalenie wielomięśniowe i skórno-mięśniowe
 • Mieszana choroba tkanki łącznej
 • Układowe zapalenia naczyń
 • Spondyloartropatie seronegatywne (łuszczycowe zapalenie stawów, ZZSK)
 • Choroba zwyrodnieniowa stawów
 • Dna moczanowa i inne choroby reumatyczne

REUMATOLOG PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE:

lek Marta Runowska 

Marta Runowska – ZnanyLekarz.pl

lek Marta Runowska

REUMATOLOG

PSYCHOLOG  to specjalista który za pomocą różnego rodzaju metod (rozmowa, wywiad, obserwacja, testy, ankiety) zbiera informacje o człowieku (cechach osobowości, poziomie intelektualnym, zainteresowaniach, postawach, uzdolnieniach, zaburzeniach postępowania), dzięki czemu może go poznać i zrozumieć.

Dane, które psycholog zbierze, interpretuje następnie na podstawie istniejących koncepcji i teorii psychologicznych oraz zaleca odpowiednie formy postępowania. Najczęściej jest to pomoc w rozwiązaniu problemu życiowego (porada) lub też wsparcie w zmniejszeniu lub zniwelowaniu zaburzeń zachowania (psychoterapia).

 

PSYCHOLOG PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE:

mgr MARTA RYBARCZYK-MARCINIAK

Marta Rybarczyk-Marciniak – ZnanyLekarz.pl

mgr Marta Rybarczyk-Marciniak

PSYCHOLOG

LARYNGOLOG (OTOLARYNGOLOG)  to specjalista który zajmuje się schorzeniami nosa i zatok, gardła, uszu i krtani. Poza samą diagnostyką i leczeniem farmakologicznym laryngolodzy wykonują zabiegi operacyjne struktur w obrębie głowy i szyi.

Schorzenia którymi zajmuje się laryngolog:

 • chrapanie, bezdech,
 • zawroty głowy, zaburzenia równowagi,
 • przewlekły katar,
 • nawracające krwotoki z nosa,
 • chrypka,
 • ból i zapalenie gardła,
 • ból ucha,
 • szumy uszne,
 • pogorszenie słuchu,
 • nawracające bóle głowy,
 • zaburzenia węchu i smaku,
 • guzy szyi i głowy
 • zapalenia gardła
 • choroby migdałków

KONSULTACJE LARYNGOLOGICZNE W NASZEJ PLACÓWCE WYKONUJE:

lek PIOTR NOGAL 

Piotr Nogal – ZnanyLekarz.pl

lek Piotr Nogal

LARYNGOLOG

PULMONOLOG  to specjalista który zajmuje się schorzeniami płuc. Do jego zadań należy nie tylko leczenie, lecz także diagnostyka i profilaktyka schorzeń narządów wchodzących w skład układu oddechowego.

Choroby układu oddechowego, które leczy lekarz pulmonolog to między innymi:

 • POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc)
 • astma,
 • mukowiscydoza,
 • rozstrzenie oskrzeli,
 • choroby śródmiąższowe płuc do których należą między innymi sarkoidoza, czy pylic
 • nowotwory układu oddechowego.

PULMONOLOG PRZYJMUJACY W NASZEJ PLACÓWCE:

lek KAROLINA  KARMAN 

Karolina Karman – ZnanyLekarz.pl

lek Karman Karolina

PULMONOLOG

dr n med Agata Grzelka Woźniak

DIABETOLOG

dr n med Agnieszka Gandecka-Pempera

ENDOKRYNOLOG

dr n med Paweł Niedźwiecki

KARDIOLOG

dr n med Paweł Zalita

ORTOPEDA

lek Agnieszka Kopeć

DERMATOLOG

lek Anna Filipowicz

NEUROLOG

lek Anna Grętkiewicz-Tomczyk

GINEKOLOG

lek Arleta Ptaszek-Gadacz

KARDIOLOG

lek Karman Karolina

PULMONOLOG

lek Klimczak Katarzyna

UROLOG

lek Maciej Jurczak

UROLOG

lek Marta Olszewska

NEFROLOG

lek Marta Runowska

REUMATOLOG

lek Mikołaj Patalas

ORTOPEDA

lek Patryk Szwarckopf

CHIRURG NACZYNIOWY

lek Piotr Nogal

LARYNGOLOG

mgr Joanna Renda

FIZJOTERAPEUTA

mgr Marta Rybarczyk-Marciniak

PSYCHOLOG

mgr Natalia Pokorna

DIETETYK

BADANIA  DODATKOWE

HOLTER CIŚNIENIOWY

Chcesz umówić się na wizytę ?

TELEFON DO REJESTRACJI: 61 649 45 60