NASI SPECJALIŚCI

Podział według specjalizacji

LISTA SPECJALISTÓW w CIĄGŁEJ AKTUALIZACJI (ODWIEDZAJ NASZĄ STRONĘ - CIAGLE POSZERZAMY OFERTĘ)

CHIRURG NACZYNIOWY

Chirurg naczyniowy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem nieprawidłowości w funkcjonowaniu naczyń krwionośnych i schorzeń w obrębie układu limfatycznego (naczyń limfatycznych), także leczeniem operacyjnym.

Chirurg naczyniowy jest tym specjalistą, do którego należy udać się w przypadku podejrzenia lub zdiagnozowania następujących schorzeń:

 • miażdżyca, przede wszystkim zmiany miażdżycowe w naczyniach kończyn dolnych oraz miażdżyca tętnic szyjnych,
 • choroby żył, ostre i przewlekłe, takie jak żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, niewydolność żył głębokich, żylaki kończyn dolnych
 • tętniaki
 • przewlekłe owrzodzenia żylne

CHIRURDZY NACZYNIOWI PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE:

dr n med Hubert Stępak

lek Szymon Salamaga

Szymon Salamaga – ZnanyLekarz.pl

DIABETOLOG

Specjalista diabetolog zajmuje się leczeniem pacjentów chorych na cukrzycę różnego typu (cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2 oraz cukrzyca klasy 3) oraz innych zaburzeń o podłożu metabolicznym. Diabetolog dobiera najbardziej odpowiednią metodę leczenia dla swoich pacjentów – stosuje leczenie farmakologiczne (opierające się na podawaniu leków przeciwcukrzycowych) lub wdraża terapię insuliną. Dobiera odpowiednią dietę oraz zleca właściwie dobrane ćwiczenia fizyczne, które umożliwiają kontrolowanie postępów choroby.

Kontroluje on przebieg terapii u pacjentów i w razie potrzeby modyfikuje dotychczasowe sposoby leczenia.

Diabetolog, najczęściej we współpracy z lekarzami innych specjalności, zajmuje się również leczeniem powikłań wywołanych cukrzycą.

Uczy on także chorych posługiwania się glukometrem i penami do podawania insuliny.

DIABETOLOG PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE

dr n med AGATA GRZELKA-WOŹNIAK

dr n med ANNA ADAMSKA 

 

Agata Grzelka-Woźniak – ZnanyLekarz.pl

Anna Adamska – ZnanyLekarz.pl

DIETETYK jest specjalistą, który posiada wiedzę nie tylko z zakresu żywienia człowieka, ale również biochemii, anatomii, psychologii oraz medycyny. Celem pracy dietetyka jest prowadzenie terapii dietetycznej, zachęcanie do zmiany nawyków żywieniowych, szerzenie wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej oraz wspomaganie leczenia dietetycznego wielu chorób.

Dietetyk może pomóc:
– zmienić złe nawyki żywieniowe w celu poprawy stanu zdrowia, wyglądu i samopoczucia
– bezpiecznie schudnąć
– wspomagać proces leczenia różnych chorób poprzez dobór odpowiednio zbilansowanej diety
– ocenić stan odżywienia
– zbilansować dietę osób stosujących diety nietypowe np. wegetariańską, eliminacyjną
– osobom aktywnie uprawiającym sport
– edukować w zakresie zasad prawidłowego żywienia

DIETETYK PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE:

mgr NATALIA POKORNA 

Natalia Pokorna – ZnanyLekarz.pl

DERMATOLOG 

Dermatolog jest specjalistą w zakresie dermatologii, czyli w dziedzinie medycyny zajmującej się funkcjonowaniem skóry oraz jej chorobami (w tym chorobami włosów i paznokci). Dermatolog bada skórę oraz szuka możliwych przyczyn nieprawidłowości w jej wyglądzie.

Choroby dermatologiczne mogą być o zróżnicowanym podłożu: alergologicznym, bakteryjnym, wirusowym, nowotworowym czy genetycznym (np. łuszczyca, świąd, atopowe zapalenia skóry, grzybice, ziarniniaki, trądzik etc.). Dermatolog diagnozuje wszelkie przebarwienia i zmiany skórne oraz choroby paznokci i włosów. Zajmuje się także chorobami przenoszonymi drogą płciową (kiła, rzeżączka itd.).

DERMATOLOG przyjmujący w Naszej Placówce:

lek Tomasz Stein 

dr n med Monika Korcz-Brandlhuber

Tomasz Stein – ZnanyLekarz.pl

Monika Korcz-Brandlhuber – ZnanyLekarz.pl

ENDOKRYNOLOG

Lekarz endokrynolog zajmuje się leczeniem chorób i zaburzeń, mających swoje źródło w nieprawidłowym funkcjonowaniu gruczołów wydzielania wewnętrznego i hormonów.

Diagnozuje i leczy choroby związane z nieprawidłową gospodarką hormonalną, jak np. choroby tarczycy, choroby nadnerczy, otyłość.

ENDOKRYNOLOG PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE

dr n med AGNIESZKA GANDECKA-PEMPERA

dr n med ALEKSANDRA  KLIMOWICZ 

Agnieszka Gandecka-Pempera – ZnanyLekarz.pl

Aleksandra Klimowicz – ZnanyLekarz.pl

FIZJOTERAPEUTA jest to specjalista który przeprowadza badania diagnostyczne i funkcjonalne, weryfikuje i modyfikuje program fizjoterapii w różnych obszarach medycyny a także rehabilitacji medycznej.

Fizjoterapeuta stosuje metody kinezyterapeutyczne i fizykoterapeutyczne, planuje i realizuje proces fizjoterapii w różnych obszarach medycyny bądź rehabilitacji medycznej zgodnie z potrzebami pacjenta.

FIZJOTERAPEUCI PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE:

mgr MAŁGORZATA ROGOWICZ

mgr PIOTR FRANCUZIK

Małgorzata Rogowicz – ZnanyLekarz.pl

Piotr Francuzik – ZnanyLekarz.pl

GASTROLOG, znany inaczej jako gastroenterolog, to lekarz, który zajmuje się układem pokarmowym i chorobami z nim związanymi. Są to choroby żołądka, jelit, przełyku, wątroby, dróg żółciowych i trzustki.

Na wizytę do gastrologa należy się udać, gdy odczuwamy następujące dolegliwości:

bóle żołądka,
zgagę
mdłości,
zaparcia lub biegunki,
wzdęcia,
pieczenie w przełyku,
bóle wątroby,
uczucie pełności,
odbijanie,
problemy z przełykaniem

Choroby układu pokarmowego, które leczy lekarz gastrolog to między innymi:

choroba refluksowa przełyku
zapalenie błony śluzowej żołądka / wrzody żołądka
celiakia / nietolerancja glutenu
zespół jelita drażliwego
Choroby zapalne jelit / Ch. Leśniowskiego i Crohna / Wrzodziejące zapalenie jelita grubego
choroby nowotworowe przewodu pokarmowego

AKTUALNIE GASTROLOG NIE PRZYJMUJE W NASZEJ PLACÓWCE

GINEKOLOG

Specjalista ginekolog-położnik to lekarz zajmujący się badaniem i diagnozowaniem chorób żeńskich narządów płciowych oraz ich leczeniem. Ginekologia silnie powiązana jest z położnictwem, czyli dziedziną medycyny specjalizującą się w okresie ciąży, porodu i połogu.

Problemy z którymi można zgłosić się do ginekologa to m.in: bóle w podbrzuszu, bolesne miesiączki, obfite krwawienia miesięczne, nieregularne cykle miesiączkowe, plamienia acykliczne, upławy, świąd i pieczenie pochwy, bóle w piersiach, zbyt wczesne lub opóźnione dojrzewanie, problemy z zajściem w ciążę, ból podczas lub po stosunku, krwawienia podczas lub po stosunku, suchość pochwy, objawy uboczne antykoncepcji hormonalnej, objawy ciąży.

Do ginekologa warto udać się też przed planowanym rozpoczęciem współżycia, w celu doboru najodpowiedniejszej metody antykoncepcyjnej, przed planowaną ciążą.

GINEKOLOG PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE

dr n med ANNA GRĘTKIEWICZ-TOMCZYK

Anna Grętkiewicz-Tomczyk – ZnanyLekarz.pl

HIPERTENSJOLOG 

Specjalista hipertensjolog to lekarz specjalista, posiadający szeroką wiedzę o nadciśnieniu tętniczym i problemach zdrowotnych, związanych ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi. Zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką.

Wizytę u hipertensjologa motywuje przede wszystkim zbyt wysokie ciśnienie krwi, które wielokrotnie wynosiło powyżej 140/90 mm Hg. Dodatkowo warto skonsultować się ze specjalistą, jeżeli zauważymy występowanie dolegliwości, takich jak:

 • zawroty głowy,
 • szumy w uszach,
 • ból głowy, zwłaszcza w okolicy potylicy,
 • uczucie “ucisku w głowie”,
 • częste krwawienie z nosa,
 • zmęczenie,
 • nadmierne rozdrażnienie,
 • kołatanie serca,
 • duszność

Do hipertensjologa są też kierowane osoby z cukrzycą, z zespołem metabolicznym lub niewydolnością nerek. Ryzyko nadciśnienie tętniczego jest wyższe również u pacjentów w podeszłym wieku. Ponadto, pod stałą opieką lekarza powinna być kobieta w ciąży ze zdiagnozowanym nadciśnieniem tętniczym.

HIPERTENSJOLOG PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE

dr n med DAMIAN SKRYPNIK 

Damian Skrypnik – ZnanyLekarz.pl

KARDIOLOG

Lekarz kardiolog to specjalista, zajmujący się schorzeniami układu krążenia, a więc chorobami związanymi z sercem, tętnicami i żyłami. Zajmuje się takimi chorobami jak: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu, choroba niedokrwienna serca, stan po zawale mięśnia sercowego. Leczy pacjentów z wrodzonymi i nabytymi wadami serca, chorobami osierdzia i mięśnia sercowego.

Po zebraniu wywiadu od pacjenta i jego rodziny, lekarz kardiolog zleca lub wykonuje niezbędne badania, pomagające ustalić prawidłowe rozpoznanie choroby. Następnie dobiera właściwą metodę leczenia i nadzoruje cały proces terapii u pacjenta.

 

KARDIOLODZY PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE

(konsultacje osób po 18 roku życia):

dr n med PAWEŁ NIEDŹWIECKI
Paweł Niedźwiecki – ZnanyLekarz.pl
lek ARLETA PTASZEK – GADACZ

Arleta Małgorzata Ptaszek-Gadacz – ZnanyLekarz.pl

LARYNGOLOG (OTOLARYNGOLOG)  to specjalista który zajmuje się schorzeniami nosa i zatok, gardła, uszu i krtani. Poza samą diagnostyką i leczeniem farmakologicznym laryngolodzy wykonują zabiegi operacyjne struktur w obrębie głowy i szyi.

Schorzenia którymi zajmuje się laryngolog:

 • chrapanie, bezdech,
 • zawroty głowy, zaburzenia równowagi,
 • przewlekły katar,
 • nawracające krwotoki z nosa,
 • chrypka,
 • ból i zapalenie gardła,
 • ból ucha,
 • szumy uszne,
 • pogorszenie słuchu,
 • nawracające bóle głowy,
 • zaburzenia węchu i smaku,
 • guzy szyi i głowy
 • zapalenia gardła
 • choroby migdałków

KONSULTACJE LARYNGOLOGICZNE W NASZEJ PLACÓWCE WYKONUJE:

lek PIOTR NOGAL 

Piotr Nogal – ZnanyLekarz.pl

Zgodnie z wytycznymi WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) o otyłości mówi się wtedy, gdy wskaźnik BMI (stosunek wagi do wzrostu) przekracza wartość 30 (u osoby dorosłej). Do oceny stanu zdrowia pacjenta niezbędne jest również zmierzenie obwodu ciała i pomiar tkanki tłuszczowej. Z otyłością zmagają się dorośli i dzieci – najczęściej jej efektem jest nieprawidłowa dieta, ale nie tylko. Leczenie farmakologiczne, choroby współistniejące, czynniki genetyczne i psychiczne również mają pośredni wpływ na jej rozwój.

Do poradni leczenia otyłości warto zgłosić się również w przypadku obaw o swój stan zdrowia związany z nadwagą – to najlepszy, ale nie jedyny moment, by zadbać o swoje zdrowie i nie dopuścić do rozwoju otyłości.

Oferujemy usługi, takie jak:

 • konsultacje medyczne
 • nieoperacyjne leczenie otyłości

KONSULTACJE w PORADNI LECZENIA OTYŁOŚCI W NASZEJ PLACÓWCE WYKONUJE:

dr n med ŁUKASZ  PILARSKI

NEFROLOG

Lekarz nefrolog, zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń oraz wad wrodzonych związanych z układem moczowym i nerkami.

Chorobami, którymi najczęściej zajmuje się nefrolog są: kamica moczowa, zapalenie dróg moczowych, nowotwory dróg moczowych, zespół nerczycowy oraz niewydolność nerek.

NEFROLOG PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE:

lek MARTA OLSZEWSKA

Marta Olszewska – ZnanyLekarz.pl

NEUROLOG jest to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego i nerwów obwodowych.

W zakresie leczonych chorób znajdują się m.in.

 • padaczka,
 • stwardnienie rozsiane,
 • udar mózgu,
 • choroba Parkinsona,
 • nowotwory ośrodkowego układu nerwowego
 • choroby rdzenia kręgowego
 • bóle głowy
 • migreny

NEUROLOG PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE

lek ANNA CZERWIŃSKA

Anna Justyna Czerwińska – ZnanyLekarz.pl

NEUROLOGOPEDA 

Neurologopeda czuwa nad prawidłowym rozwojem funkcji prymarnych (tj. oddychania, ssania i połykania) oraz bazowych umiejętności komunikacyjnych.

Jej działania skupiają się na pracy z:

– noworodkami i niemowlętami prezentującymi trudności podczas poboru pokarmu,

– niemowlętami z ankyloglosją tj. krótkim wędzidełkiem (przygotowanie do zabiegu, stymulacje po zabiegu frenotomii),

–  niemowlętami, które manifestują trudności na etapie rozszerzania diety.

Ocenia:

– uwarunkowania anatomiczne układu oralnego dziecka,

– uwarunkowania fizjologiczne (pozycja spoczynkowa aparatu oralnego, oddychanie),

– odruchowe reakcje oralne tj. odruchy torujące umiejętności pokarmowe,

– prezentowany wzorzec motoryczny (pobór pokarmu).

Wspomaga rozwój funkcji traktu ustno-twarzowego:

 • prowadząc terapię miofunkcjonalną
 • stosując kinesiotaping, elektrostymulacje
 • dobierając akcesoria do karmienia oraz treningu mięśni obszaru orofacjalnego
 • współpracując z innymi specjalistami w celu ustalenia przyczyny obserwowanych nieprawidłowości

Celem nadrzędnym zalecanych działań jest progresja karmienia, a zatem uzyskanie prawidłowych ruchów oralnych i spoczynkowych pozycji fizjologicznych. Prawidłowości te dają możliwość normatywnej: trakcji oddechowej, stabilizacji napięcia mięśniowego w obrębie twarzy, artykulacji.

 

NEUROLOGOPEDA PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE

Joann Hęsio

Joanna Hęsio – ZnanyLekarz.pl

Ortopeda to lekarz zajmujący się diagnostyką, różnicowaniem oraz leczeniem chorób układu ruchu.

W zakresie chorób leczonych przez ortopedę wymienić można:

 • wady postawy,
 • zmiany zwyrodnieniowe,
 • zapalenia i zakażenia kości i stawów,
 • uszkodzenia stawów
 • złamania patologiczne i zmęczeniowe
 • dolegliwości ze strony układu mięśniowego

W trakcie wizyty wykonujemy iniekcje leków do stawów w tym również iniekcje z kwasu hialuronowego.

ORTOPEDZI PRZYJMUJĄCY w NASZEJ PLACÓWCE:

lek Mikołaj Patalas

dr n med Paweł Zalita 

Mikołaj Patalas – ZnanyLekarz.pl

Paweł Zalita – ZnanyLekarz.pl

PSYCHOLOG zajmuje się stawianiem diagnozy i leczeniem psychologicznym. Stawia on diagnozę na podstawie bardzo szczegółowego wywiadu z pacjentem i przeprowadzonych testów psychologicznych. Psycholog szuka przyczyn problemów dotyczących różnych dziedzin życia człowieka.

 

PSYCHOLODZY PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE:

mgr Sylwia Krzewińska 

mgr Marta Rybarczyk-Marciniak 

mgr Karolina Sciepuro 

Sylwia Krzewińska – ZnanyLekarz.pl
Marta Rybarczyk-Marciniak – ZnanyLekarz.pl
Karolina Sciepuro – ZnanyLekarz.pl

Psychiatra to lekarz, który zajmuje się badaniem, diagnostyką i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych.

Objawy, które sugerują konieczność konsultacji z psychiatrą to m.in. zaburzenia nastroju, lęk, zaburzenia snu, uzależnienia, przewlekłe uczucie zmęczenia.

 

PSYCHIATRZY PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE:

lek Anna Krysztofowicz 

lek Maria Staniek 

Anna Krysztofowicz – ZnanyLekarz.pl
Maria Staniek – ZnanyLekarz.pl

Urolog to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób układu moczowo-płciowego u mężczyzn oraz chorób układu moczowego u kobiet.

Najczęściej zajmuje się wrodzonymi i nabytymi chorobami nerek, nadnerczy, pęcherza moczowego, moczowodów, prącia, jąder i prostaty.

Leczone choroby:

 • przerost prostaty
 • nowotwory prostaty
 • nowotwory jąder
 • nietrzymanie moczu
 • choroby prącia i napletka
 • stulejka
 • zakażenia układu moczowego

Wykonujemy również zabiegi leczenia stulejki. 

UROLODZY PRZYJMUJĄCY W NASZEJ PLACÓWCE:

lek Katarzyna Klimczak 

lek Maciej Jurczak 

Maciej Jurczak – ZnanyLekarz.pl
Katarzyna Klimczak – ZnanyLekarz.pl