Słuch

PRACOWNIA BADAŃ i PROTETYKI SŁUCHU

Dlaczego warto badać słuch?

Ubytek słuchu może dotknąć każdego z nas. Niestety trudno zauważyć moment, w którym należałoby zareagować, ponieważ jego skutki ujawniają się stopniowo.

Chyba, że powstał nagle (po chorobie, czy uszkodzeniu narządu słuchu). Wtedy łatwo zauważamy jego brak i szybko reagujemy. W innych wypadkach do stwierdzenia niedosłuchu konieczne jest badanie słuchu. Warto je powtarzać systematycznie, aby nie utracić świata dźwięków bezpowrotnie.

Dzięki współpracy z firmą UDITO oferujemy Państwu:

  • audiometrię TONALNĄ

  • audiometrię SŁOWNĄ

  • TYMPANOMETRIĘ

  • BADANIA SŁUCHU u DZIECI

ZAPRASZAMY NA  BADANIA SŁUCHU 

BADANIA SŁUCHU u DZIECI

Jeśli masz podejrzenia lub specjalista zasugerował, że Twoje dziecko może się zmagać z niedosłuchem, nie zwlekaj z wykonaniem badania słuchu ABR (BERA).

Precyzyjna i obiektywna diagnoza pozwoli Ci podjąć działania terapeutyczne, dzięki którym Twoje dziecko osiągnie pełne możliwości – rozwój mowy, wsparcie w uczeniu się i budowanie zdrowych relacji.

Badanie słuchu ABR (BERA) polega na rejestracji czynności elektrycznej mózgu w odpowiedzi na dźwięk podawany do ucha. Na podstawie badania określamy próg słyszenia dziecka oraz miejsce uszkodzenia narządu słuchu.

Badanie wykonujemy, gdy dziecko śpi lub jest w stanie czuwania – ważne, by leżało nieruchomo.

Wynik badania z opisem wysyłamy mailowo lub pocztą w ciągu tygodnia. Jeśli badanie ABR wykaże nieprawidłowości, wynik opisany zostanie przez lekarza laryngologa. Wraz z opisem załączamy wskazówki, jakie kolejne kroki podjąć. W razie potrzeby przekazujemy kontakt do danego lekarza specjalisty.
.
.

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO do badania ABR:

  • Upewnij się, że dziecko ma czyste przewody słuchowe. W razie wątpliwości możesz zgłosić się do nas na bezpłatną otoskopię, czyli badanie fizykalne ucha, w którym sprawdzamy przewód słuchowy zewnętrzny i pośrednio ucho środkowe przez ocenę błony bębenkowej.
  • Zgłoś się na badanie ze zdrowym dzieckiem. Jeśli niedawno przechodziło infekcję, najlepiej odczekaj 2 tygodnie, aby uniknąć zafałszowania wyników badania
  • W trakcie badania dziecko powinno być senne, zatem najlepiej wybudzić je ze snu nocnego wcześniej niż zwykle. Dopilnuj, by dziecko nie zasnęło w czasie podróży na miejsce badania.
  • Dziecko powinno być lekko głodne. Jadąc na badanie, zabierz ze sobą jedzenie dla dziecka i nakarm je tuż przed badaniem, dzięki temu łatwiej zaśnie.
  • Pamiętaj, by zabrać ulubione przedmioty dziecka (np. przytulankę, kocyk, poduszkę), aby czuło się bezpieczniej i szybciej zasnęło.

(źródło: dzięki uprzejmości UDITO ze strony UDITO.pl)

Potrzebujesz więcej informacji ?

TELEFON DO REJESTRACJI: 61 649 45 60